Eterinių aliejų garinimas namuose

Eterinių aliejų garinimas namuose

 Kai kvepinate savo erdvę eteriniais aliejais, kvėpuojate gaiviu, švariu ir net gydančiu oru. Kvapais sukuriate tam tikrą kvapų dekoraciją (tyrimais įrodyta, jog kvapai gali paveikti emocijas, sustiprinti ar prislopinti prisiminimus, jausmus.)

 Paprasčiausias patalpų kvepinimo būdas yra elektrinis garintuvas, kurio dydis priklauso nuo patalpos dydžio. Garintuvuose naudojama 6-12 lašų grynų eterinių aliejų mišinio arba 10-20 ml vandeninio mišinio (priklausomai nuo patalpos dydžio). Garintuvai gali būti žvakiniai arba elektriniai. Elektrinių garintuvų pranašumas – nuolatinis ir pastovus garinimas, apsauga nuo perkaitimo ir virimo, brangesni aroma difuzoriai turi laikmačius, keletą garinimo lygių. Žvakinį aroma difuzorių reikėtų rinktis atidžiai ir atsargiai – dekoratyviai garintuvai dažnai yra nekokybiški dėl per plono dugno aliejus juose užverda ir netenka savo gydomųjų savybių.
Pastaba: elektrinis garintuvas pagamina nesuskaičiuojamą kiekį eterinio aliejaus dalelių, kurios sklaidosi ore, ne tik iškvėpindamos erdvę, bet ir suardo tabako, virtuvės kvapus daug veiksmingiau, nei dezodorantai ar oro gaivikliai, kurie savo kvapu tik užgožia blogą kvapą trumpam laiko tarpsniui. Lašiukai su eteriniu aliejumi tokie smulkučiai, kad jie ilgai išlieka ore. Taip pat eterinių aliejų pagalba suardomi mikrobai ir žalingi mikroorganizmai.
GARINIMAS NAMUOSE
Idealu būtų turėti garintuvą su laikmačiu: viena valanda garintuvo darbo per dieną yra pakankama 5 kambarių namui. Garintuvo programa galėtų būti paskirstyta sekančiai: intervalais po 15 minučių per visą dieną visam namui; miegamajame nuo 30 iki 60 minučių prieš keliantis ir prieš gulantis; nuo 10 iki 20 minučių virtuvėje, kai gaminamas maistas.
Pastaba: nenaudoti garintuvo netoli vaikų jaunesnių negu 2 metų amžiaus, nes yra rizika, jog eterinis aliejus gali suerzinti akytes, gleivines arba kvėpavimo takus. Mažų vaikų miegamuosiuose, žaidimų kambariuose pakanka įjungti garintuvą 10 minučių, kol nėra vaikų - išvalyti, išgryninti orą. Vaikams nuo 2 iki 12 metų pakanka 10 minučių pagarinti su eteriniu aliejumi kambarį prieš miegą. Trukmę galima ilginti vaikams augant.
Suaugusiems pakanka 30 minučių. Garintuvo nereikia palikti įjungto visai nakčiai.
Taigi nors eterinių aliejų garinimas yra sveika, tai taip pat reikėtų daryti atidžiai ir nepersistengti.