Infraraudonųjų spindulių plokštės – panaudojimo scenarijai

Infraraudonųjų spindulių plokštės – panaudojimo scenarijai

Konkretūs pavyzdžiui kur ir kaip pritaikyti infraraudonųjų spindulių plokštes.

 1. Pagrindinis viso būsto šildymas.
Nepriklausomai ar tai yra privatus namas ar butas daugiabutyje, visų pirma patalpos turi būti labai gerai apšildytos, energinio naudingumo klasė ne žemesnė nei B, langai ir durys sandarūs. Jei pastatas ar būstas yra gerai apšildyti plokštės išdėstomos tolygiai visuose kambariuose, priklausomai nuo jų plotų, lubų aukščių ir apstatymo. Plokštės gali būti kabinamos ant lubų arba sienų. Pavyzdžiui jei būsto plotas yra 100m2 tai reikėtų vidutiniškai 8kW bendro visų plokščių pajėgumo. Kai plokštės yra pasirenkamos pagrindiniam būsto šildymui, geriausia jas jungti į potinklinį modernų, patogiu valdymu termostatą. Termostato pagal bus nustatoma norima palaikyti temperatūra patalpose, priklausomai nuo jungimo galima reguliuoti atskiras patalpas atskirai arba viso būsto temperatūrą bendrai.

2. Papildomas atskiros patalpos šildymas.
Gali būti du atvejai. Jei patalpose yra įrengtas šildymas, tačiau jis nepajėgus pakelti temperatūrą iki jūsų pageidaujamos – tuomet plokštės gali būti puiku, pigus ir efektyvus būdas prišildyti patalpas iki reikalingos temperatūros. Jei reikalingas tik viena plokštė ją patogu jungti į virštinklinį termostatą per rozetę. Termostato pagalba plokštė pakels temperatūrą iki nustatytos.
Kitas atvejis gali būti, kai patalpose visiškai nėra šildymo, tačiau reikalinga palaikyti minimali temperatūra 5-10°. Tokiu atveju natūralaus šildymo plokštė taip pat yra geras sprendimas. Abiem šiais atvejais plokštės naudinga, nes jas itin lengva įrengti, o elektros sąnaudos bus nedidelės net jei pastato šiluminė varža nėra gera. Taip pat plokštės nekelia dulkių, padeda naikinti pelėsį ir drėgmės sankaupas.