Kaip išsirinkti oro drėkintuvą? Oro drėkintuvų rūšys

Kaip išsirinkti oro drėkintuvą? Oro drėkintuvų rūšys

Per sausas oras namuose sukelia nemalonų jausmą kvėpuojant, gali būti įvairių kvėpavimo ligų priežastimi. Norint, kad patalpose būtų tinkamas oro drėgnumas, reikia naudoti oro drėkintuvą.


Oro drėkintuvas, tai prietaisas, kuris skirtas pakelti drėgmės lygiui sausose patalpose. Yra keturios oro drėkintuvų rūšys: ultragarsiniai, su oro valymu, natūralaus garinimo, karštų garų oro drėkintuvai. Norint išsirinkti geriausią Jums variantą, reikia atkreipti dėmesį į kiekvienos oro drėkintuvo rūšies savybes bei veikimo principus (aprašymai pateikti žemiau). Kuomet pasirenkate Jums tinkamiausią drėkintuvų rūšį, tuomet, reikia žiūrėti į konkrečių tam tikros drėkintuvų rūšies modelių parametrus. Renkantis oro drėkintuvą reikia atkreipti dėmesį į rekomenduojamą naudoti patalpos plotą ar tūrį (patariame rinktis tą prietaisą, kurio aptarnavimo plotas yra didesnis negu Jums reikia – prietaisas veiks efektyviau), prietaiso triukšmo lygį, papildomas funkcijas.

Oro drėkintuvai yra skirstomi:

1. Ultragarsiniai drėkintuvai

Ultragarsinių oro drėkintuvų veikimo principas yra toks: itin dideliu dažniu vibruojanti membrana paverčia vandenį į labai smulkų rūką (vandens garus), kuris yra išpučiamas pro ventiliavimo sistemą. Naudojant ultragarsinį oro drėkintuvą nėra galimybės nusiplikyti, nes išpučiamas vandens rūkas yra vėsus. Filtro dėka, vandens garai iš prietaiso į aplinką patenka švarūs ir gaivūs. Ultragarsiniai oro drėkintuvai pasižymi mažomis energijos sąnaudomis.

2. Oro drėkintuvai su valymu

Drėkintuvai su oro valymo funkcija pasižymi tuo, kad be patalpų drėkinimo dar gali ir išvalyti patalpoje esantį orą, filtro pagalba surinkdami vidutinio ir didelio dydžio daleles. Pluoštinis diskas besisukdamas lėtai absorbuoja vandenį ir speciali ventiliavimo sistema įtraukia orą per vandenį, kuris yra pernešamas specialu disku.

3. Natūralaus garinimo oro drėkintuvai

Natūralaus garinimo oro drėkintuvų veikimo principas yra toks: vanduo iš talpos yra sugeriamas specialaus filtro. Toliau ventiliatoriai pučia sausą orą į tą filtrą ir taip yra paskleidžiama drėgmė patalpos ore (oras į patalpa sugrįžta drėgnas). Didelis natūralaus garinimo oro drėkintuvų privalumas yra toks, kad norimas drėgmės lygis yra pasiekiamas automatiškai be papildomo reguliavimo ir perdrėkinimas, taip pat, nėra galimas, dėl to, kad prisotintas oras negali sugerti daugiau drėgmės. Taip pat svarbu paminėti, kad net ir su mažomis sąnaudomis, natūralaus garinimo oro drėkintuvai veikia labai efektyviai.

4. Karštų garų oro drėkintuvai


Karštų garų oro drėkintuvai veikia tokiu principu: vanduo yra garinamas kaitinimo elemento pagalba. Šie drėkintuvai sunaudoja daugiau elektros energijos, tačiau yra žymiai efektyvesni ir geriau paskirsto drėgmę patalpoje. Karštų garų oro drėkintuvai generuoja visiškai švarius ir be bakterijų vandens garus be papildomų priedų.