Kaip išsirinkti oro sausintuvą?

Kaip išsirinkti oro sausintuvą?

Per didelis oro drėgmės lygis gali tapti nepageidaujama problema – dėl drėgmės kaupiasi pelėsis, grybelis ir kiti mikroorganizmai, kuriems dauginantis gali išsivystyti alergijos, kvėpavimo takų ligos, įvairūs uždegimai. 

Per didelis oro drėgmės lygis gali tapti nepageidaujama problema – dėl drėgmės kaupiasi pelėsis, grybelis ir kiti mikroorganizmai, kuriems dauginantis gali išsivystyti alergijos, kvėpavimo takų ligos, įvairūs uždegimai.

6 žingsniai, kaip išsirinkti oro sausintuvą namams

1. Išsirinkite tinkamą dydį/galingumą.
 Renkantis oro sausintuvą, būtina atkreipti dėmesį į siūlomo prietaiso galią. Mažo galingumo drėgmės surinkėjo panaudojimas didelėse patalpose yra neefektyvus, reikalaujantis nuolatinio sistemos veikimo. Per didelis sausintuvas mažoje patalpoje gali išsausinti orą, kuris, kaip ir per drėgnas oras, gali būti žalingas mums ir mus supančiai aplinkai. Dėl šios priežasties rekomenduojame rinktis šildytuvą pagal tai, kokioje patalpoje jis bus naudojamas. Įprastai prietaisų specifikacijose yra nurodoma, kokiam plotui tinka konkretus oro drėgmės surinkėjas. Renkantis galingesnį sausintuvą, kurį retkarčiais planuojate naudoti ir mažose patalpose, atkreipkite dėmesį, ar prietaisas turi galimybę reguliuoti veikimo galingumą.

2. Atkreipkite dėmesį į oro sausintuvo veikimo principą.
Dažniausiai daugelis oro sausintuvo savybių priklauso nuo veikimo principo. Oro sausintuvų tipai:
1. Kompresorinis drėgmės surinkėjas
2. Desikantą naudojantis sausintuvas
3. Peltier elementus turintis drėgmės surinkėjas
4. Silikagelį naudojantis sausintuvas
Daugiau apie visų oro sausintuvų tipų skirtumus skaitykite – „Oro sausintuvų veikimo tipų skirtumai ir panašumai“.

3. Garantinis laikotarpis.

Įsigydami bet kokį buitinį prietaisą, atkreipkite dėmesį į suteikiamą garantinį laikotarpį. Dažniausiai gamintojai šį laikotarpį nustato pagal įvairius faktorius, pavyzdžiui, medžiagos ir technologijos naudotos prietaisui pagaminti, bandymų rezultatai. Dėl šios priežasties logiška manyti, kad patikimesniam, iš aukštesnės kokybės medžiagų pagamintam prietaisui bus taikomas ilgesnis garantinis laikotarpis.

4. Skleidžiamo garso lygis

Skleidžiamas garsas priklauso nuo prietaiso galingumo ir veikimo principo. Tyliausi yra desikanto principu veikiantys prietaisai, o garsiausi – kompresoriniai. Jei reikalingas ypač efektyvus ir greitas sausinimas, verčiau rinktis galingesnį kompresorinį prietaisą. Jei garso lygis Jums labai svarbus, t. y., prietaisą naudosite miegamajame ar vaikų kambaryje, tuomet atkreipkite dėmesį į prietaiso skleidžiamą garsą ne tik tyliausiu, garsiausiu režimu, bet ir į tai, ar jame yra nakties režimas.

5. Vandens rezervuaro talpa.

Kaip dažnai galėsite ir/ar norėsite ištuštinti sausintuvo rezervuarą? Ar patalpoje, kurią sausinsite yra didelis drėgmės perteklius? Ar galėsite nuolat prižiūrėti oro sausintuvo darbą? Į šiuos klausimus turėtumėte sau atsakyti rinkdamiesi sausintuvą pagal vandens rezervuaro talpą. Jei neturėsite galimybės nuolat prižiūrėti sausintuvo, o patalpose didelis drėgmės lygis, rinkitės sausintuvą su nuolatinio drenažo funkcija, arba bent jau turintį pilnos talpos jutiklį, kuriam suveikus sausintuvas automatiškai išsijungtų.

6. Sausintuvo priežiūra.

Paskutinis faktorius, į kurį patariame atkreipti dėmesį, tai oro sausintuvo priežiūra. Dauguma prietaisų turi filtrus, kuriuos reikia arba reguliariai valyti, arba keisti naujais. Pastarieji, nors ir reikalauja papildomos nedidelės investicijos, veikia efektyviau ir tarnauja ilgiau. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar lengvai prieinamos nekeičiamos, tačiau priežiūros reikalaujančios prietaiso dalys – vandens rezervuaras, plaunami filtrai.