Kaip kovoti su pelėsiu?

Kaip kovoti su pelėsiu?

 Jei problema egzistuoja Jūsų namuose yra keletas paprastų požymių: užėjus namo iš lauko jausmas lyg būtumėte pirtyje, labai rasoja langai, kondensatas kaupiasi ant sienų, langų. Susidaro pelėsis ar grybelis ant sienų, jaučiate nemalonų pelėsio kvapą. Atsiradus nors vienam iš šių požymių, pirmiausia siūlome įsigyti oro drėgmės lygio matuoklį (galima nusipirkti daugelyje buities prekių parduotuvių) ir pamatuoti namuose esamą drėgmę. Stebėkite oro drėgmės lygį ir atkreipkite dėmesį kada jos lygis kyla. Jeigu Jūsų buto ar namo santykinė oro drėgmė mažiau nei 40 proc. – vadinasi oras per sausas, 40-50 proc.- viskas gerai ir nieko nereikia daryti, 60 proc. – nedidelė perteklinė drėgmė, 70 -80 proc. – egzistuoja perteklinės drėgmės problema, 90 ir daugiau proc. – skubiai reikia imtis priemonių perteklinės drėgmės problemos sprendimui. 

 Toliau reikėtų identifikuoti perteklinės drėgmės šaltinį. Pirmiausia siūlome patikrinti visą santechniką namuose ir išsiaiškinti ar šioje vietoje nėra problemų pas kaimynus. Jeigu su santechnika viskas gerai, reikia patikrint ventiliaciją, jeigu ventiliacija veikia prastai būtina ją išvalyti. Kitas žingsnis – reikia įvertinti išorinių sienų būklę, jeigu jos per plonos, jeigu kambariuose su išorinėmis sienomis temperatūra žemesnė negu kituose kambariuose, siūlome juos apšildyti.
Vis dėlto jei namuose oro drėgmė yra didesnė nei 65% paprasčiausias būdas kovoti su drėgme oro sausintuvo/ drėgmės surinkėjo įsigyjimas. Turint nedidelę perteklinę drėgmę namuose, verta pabandyti du kartus per dieną vėdinti, nedžiovinti skalbinių namuose ir žiemą palaikyti namų oro temperatūrą ne žemiau 20 laipsnių. Čia reikėtų paminėti, kad vėdinti reikia pilnai atveriant langą o ne per mikro vėdinimą. Tačiau šie būdai nepatogūs, juolab kad ne visuomet turime sąlygas plačiai atverti langus ar džiaustyti drabužius lauke/ balkone.
Oro drėgmės surinkėjas geriausias pagalbininkas kovojant su pelėsiu. Jei namuose jau atsirado pelėsis ar net grybelis, oro drėgmės surinkėją statykite kuo arčiau pažeistos vietos – tikėtina, kad būtent ten ir yra pagrindinis drėgmės šaltinis, todėl prietaisas toje vietoje veiks efektyviausiai. Jei namuose yra keletas skirtingų vietų pažeistų pelėsio, oro drėgmės surinkėją kart nuo karto preneškite iš vienos probleminės vietos į kitą. Kai pastebėsite pagerėjimą, prietaisą statykite toje vietoje, kurioje buvo didžiausios problemos arba ten kur prietaisas galės efektyviausiai palaikyti norimą drėgmės lygį visame bute ar name.
Taip pat naudodami oro drėgmės surinkėją turėkite omenyje:
1. Jei norime efektyviai išsausinti probleminę vietą toje patalpoje turi būti uždarytos visos durys ir langai.
2. Jei norime palaikyti norimą oro drėgmę visose erdvėse prietaisą statome taip kad iki kiekvienos atskiros erdvės būtų panašus atstumas ir atveriame visų patalpų duris, geresniai oro cirkuliacijai.
Prieš įsigydami oro drėgmės surinkėją, konsultuokitės su specialistais.
Įmonės prekiaujančios sausintuvais Lietuvoje: www.eoras.lt