Kokybiškas oras Jūsų namuose

Kokybiškas oras Jūsų namuose

Intensyvi klimato kaita yra neatsiejama nuo kitos globalios problemos - oro taršos. Nors Europos Sąjungoje oro taršos problema nėra tokia didelė kaip rytuose (pvz., Honkonge, Kinijoje), tačiau šaltuoju metų periodu jaučiame oro taršos pasėkmes ir mūsų šalyje. Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, oras išsausėja ir padidėja kietųjų dalelių koncentracija. Šie procesai vyksta tiek pavasarį, tiek rudenį. Baigiantis žiemai, didesnį poveikį oro taršai daro išsausėjęs oras. Jautriausiai į suintensyvėjusią oro taršą reaguoja vaikai iki 5m., vyresnio amžiaus žmonės bei kvėpavimo takų sutrikimus turintys žmonės.  

Didelės įmonės, prekybos centrai, rūpindamiesi savo darbuotojais ir klientais, įrengia šimtus tūkstančių kainuojančias oro ventiliavimo, valymo ir vėdinimo sistemas. Tačiau profesionalios oro valymo, vėdinimo sistemos ne visada prieinamos žmonėms, ieškantiems oro gerinimo sprendimų savo namams. Girdėdami žiniasklaidoje eskaluojamas naujienas apie aplinkos ir oro taršą, susimąstome, ar kvėpuojame tokiu oru, kokiu norėtume kvėpuoti. Šiuolaikinės technologijos oro kokybės gerinimo sprendimus perkelia ir į asmeninius būstus.
Šiuo metu rinkoje galima rasti keletą rūšių prietaisų, skirtų oro gerinimui namuose:

Oro valytuvai – jonizatoriai
Buitiniai oro drėkintuvai
Buitiniai oro sausintuvai
Eterinių aliejų kvapų difuzoriai
Buitiniai kondicionieriai, ventiliatoriai

Visi šie prietaisai gali tapti oro kokybės gerinimo sprendimu Jūsų namuose. Juos įsigyti galite čia - EORAS (www.eoras.lt). Jeigu mieste paskelbiamas įspėjimas apie suintensyvėjusią oro taršą, tokiu atveju rekomenduojama likti namuose ir naudoti oro valytuvą arba drėkintuvą. Kaip minėta anksčiau, kietųjų dalelių taršos intensyvumas dažnai priklauso nuo oro išsausėjimo. Dėl šios priežasties dažnu oro gerinimo sprendimu gali tapti oro drėkinimas. Dalis oro drėkintuvų turi integruotą oro valymo funkciją. Šiuo atveju labiausiai pasitarnautų oro valytuvas, turintis net keletą filtrų skirtingų dydžių dalelėms iš oro surinkti bei neutralizuoti nemalonius kvapus. Šiame straipsnyje minimi prietaisai tinka įvairioms situacijoms – oro sausintuvai naudojami garažuose, rūsiuose arba gyvenamosiose patalpose, kuriose kaupiasi drėgmė, atsiranda pelėsis ar jo kvapas. Uždaroje patalpoje esantis "stovintis" oras gali būti sumažintas panaudojant ventiliatorius ar kondicionierius. Kvapų difuzoriai naudojami kaip buitiniai prietaisai aromaterapijai namuose, padedančiai malšinti stresą, atsipalaiduoti, sukurti romantišką ir raminančią aplinką.