Granuliniai katilai

 • Granuliniai katilai išsiskiria iš kitų tipų katilų tuo, kad pasižymi ypatingai plačiomis galios reguliavimo ribomis. Tokio tipo katilai turi uždegimą arba budintį režimą, taip pat automatika saugo katilą nuo avarijų. Pagal konstrukciją šiuos katilus galima suskirstyti į dvi rūšis: katilus su įmontuotu granuliniu degikliu po katilu ir katilus su savarankiškais įstatomais degikliais.
  Granuliniai katilai, kuriuose granulės tiekiamos iš apačios sraigtu į degiklį yra labai nereiklus granulių kokybei, galima kūrenti įvairų kurą (bet kokios rūšies granulės, tai pat grūdai, sėklos, šiaudai). Naujesnės jų versijos dar yra papildomai apsaugotos nuo sraigto ar jo kanalo užsiteršimo, tokiu atveju, nenusukamas apsauginis pleištas, nes sraigto gale yra sumontuotos kuro padavimo vijos, kurios sukasi skirtingomis kryptimis. Jei granulės pradeda smilkti sraigto kanale, jos nustumiamos į priekį arba, nutrūkus elektros energijos tiekimui, užgesinamos vandeniu.
  Katilai su įstatomais degikliais į duris arba į katilo šoną apačioje yra patys universaliausi. Tokius degiklius galima įmontuoti praktiškai į bet kokio tipo kietojo kuro katilą (nuo ketinio, anglinio iki dujų generacinio). Šiuo atveju granulių tiekimo sistema neleidžia patekti liepsnai į granulių tiekimo sraigtą (sraigtas granules tiekia aukščiau degiklio, iš kur jos pačios laisvai krenta į degiklį). Tokiu degiklių automatizavimo lygis aukštas, bet jie yra lepūs granulių kokybei, eksploatuojant katilą susidaro šlakas, kuris trukdo pakartotinai uždegti degiklį. Šiai problemai spręsti naudojami įvairūs šlako šalinimo būdai (auga degiklio kaina). Pigiausi yra degikliai, kurie šlaką šalina stipraus vėjo gūsio pagalba, brangiausi turintys mechaninį šlako šalinimą.
  Svarbu: nepriklausomai nuo pasirinkto granulinio katilo - katilas pats sugesti negali. Jis yra tarsi didelis puodas, kurį kaitinant šildomas vanduo. Aišku, katilą reikia tinkamai sumontuoti, tinkamai eksploatuoti, vadovautis naudojimosi instrukcijomis, tuomet ir gedimų pasitaikys retai, nes genda prietaisai, valdantys visą šildymo sistemą, bet ne katilas.

  Atsiprašome, prekės, kurios ieškote, rasti nepavyko. Kitos šios kategorijos prekės yra pateikiamos žemiau.
  Prekių nėra.