Katilai

 • Įsirenkite šiuolaikišką ir efektyvią katilinę jau dabar. Išsirinkite katilą pagal savo poreikius ir namus. Kokį katilą pasirinkti?
  Rinkdamiesi katilą, atkreipkite dėmesį į norimų apšildyti patalpų parametrus (plotą, šiluminę varžą ir panašiai) bei savo poreikius. Trumpai apie kiekvienos katilų rūšies privalumus ir trūkumus:

  • Kieto kuro katilai. Privalumai: patikimas, ilgaamžis, maži šildymo kaštai, nedidelė investicija. Trūkumai: svyruojanti paros temperatūra patalpose, nekomfortiškas: reikia skirti nemažai laiko ir vietos malkų ruošimui bei sandėliavimui, dažnas kūrenimas (2-4 kartai per dieną), priklausomai nuo kuro rūšies, reikalingas periodinis katilo ir dūmtraukio valymas.
  • Granuliniai katilai. Privalumai: veikia automatiniu rėžimu ir autonomiškai, retas ir minimalus aptarnavimas, pigus kuras (lyginat su dujomis), ilgaamžiškumas. Trūkumai: reikia erdvios katilinės, dideli įsirengimo kaštai.
  • Elektriniai katilai. Privalumai: visiškai automatizuota sistema, patogus įrengimas (nereikia nei katilinės, nei dūmtraukio), neišskiria jokių nuodingų medžiagų, veikia be jokio triukšmo, mažiausia investicija. Trūkumai: dingus elektrai, nėra galimybės šildyti patalpų, didžiausi šildymo kaštai.
  • Dujiniai katilai. Privalumai: aukštas naudingo veikimo koeficientas (paprastų dujinių katilų – 94-97 proc., dujinių kondensacinių katilų – iki 105 proc.), saugus katilo darbas ir minimali priežiūra. Trūkumai: dujų kaina, dujiniai katilai gali būti statomi tik ten, kur yra gamtinių dujų dujotiekiai, jų įrengimui keliami griežti reikalavimai.
  • Skysto kuro katilai. Privalumai: automatizuotas būdas, kaloringas kuras (daug kaitros), nepaisant fakto, kad reikia sandėliuoti, pats kuras, kaip ir visi skysčiai, yra gana kompaktiškas. Trūkumai: šildymo sezono kaina labai priklauso nuo naftos rinkos kainų, reikia įsirengti ir kuro talpą, neekologiškas kuras.

  Katilo galingumo parinkimas. Katilo galingumas apskaičiuojamas pagal šildomų patalpų plotą arba tūrį. Įprastai yra skaičiuojama, kad apšildyti 1 kv. metrą reikia 0,1 kW galios (esant 2,5 metro aukščio patalpoms). Esant papildomiems poreikiams, pavyzdžiui, vandens šildymui, yra pridedama apie 20-30 proc. galingumo. Nepamirškite: kiekvienu atveju reikia individualių energijos suvartojimo skaičiavimų.
  Visą katilų asortimentą galite peržiūrėti mūsų kataloge. Šildymo katilai yra kokybiški, jiems suteikiamos visos gamintojų garantijos.
   

  Prekių nėra.