Naujienos

Kokybiškas oras Jūsų namuose

Intensyvi klimato kaita yra neatsiejama nuo kitos globalios problemos - oro taršos. Nors Europos Sąjungoje oro taršos problema nėra tokia didelė kaip rytuose (pvz., Honkonge, Kinijoje), tačiau šaltuoju metų periodu jaučiame oro taršos pasėkmes ir mūsų šalyje. Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, oras išsausėja ir padidėja kietųjų dalelių koncentracija. Šie procesai vyksta tiek pavasarį, tiek rudenį. Baigiantis žiemai, didesnį poveikį oro taršai daro išsausėjęs oras. Jautriausiai į suintensyvėjusią oro taršą reaguoja vaikai iki 5m., vyresnio amžiaus žmonės bei kvėpavimo takų sutrikimus turintys žmonės.  

Kaip išsirinkti oro drėkintuvą? Oro drėkintuvų rūšys

Per sausas oras namuose sukelia nemalonų jausmą kvėpuojant, gali būti įvairių kvėpavimo ligų priežastimi. Norint, kad patalpose būtų tinkamas oro drėgnumas, reikia naudoti oro drėkintuvą.

Lauko terasos šildytuvas – kodėl infra?

 Kaip jau daugelį kartų minėta, infraraudonųjų spindulių šildymas ypatingas tuo, kad šildo objektus, o ne orą. Būtent dėl šios priežasties lauko terasoje infra šildymas yra kone vienintelis efektyvus sprendimas. 

Infraraudonųjų spindulių plokštės – panaudojimo scenarijai

Konkretūs pavyzdžiui kur ir kaip pritaikyti infraraudonųjų spindulių plokštes.

Trumpai apie: Buitiniai anglies pluošto šildytuvai

Trumpai apie buityje rekomenduojamus anglies pluošto infra šildytuvus

Trumpai apie: Zoniniai keramikiniai šildytuvai (neskleidžiantys šviesos)

Trumpai apie zoninius keramikinius infra šildytuvus.

Trumpai apie: Zoniniai šildytuvai

Trumpai apie tai kur ir kam naudojami zoniniai šildytuvai

Trumpai apie: Natūralaus šildymo plokštės

Trumpai apie tai kur ir kam naudojamos natūralaus šildymo plokštės.

Natūralių eterinių aliejų garinimo nauda.

 Eterinių alijeų garinimas teikia įvairiapusškas naudas. Namuose – tai gali būti poilsio, streso malšinimo, miego gerinimo, atsipalaidavimo priemonė. Tuo tarpu darbe tinkamai pasirinkus kvapus ir aromatus galima suaktyvinti protinį ir fizinį aktyvumą. Ramina, atpalaiduoja, švelnesni gaivesni kvapai – levandos, mėta, ramunėlės, o aktyvina, veikia stimuliuojančiai citrusiniai, ryškesni aromatai, tokie kaip – rozmarinas, greipfrutai. 

Natūralaus šildymo plokštės – privalumai ir panaudojimo galimybės.

 Natūralaus šildymo arba infra plokštės dažniausiai naudojamos gyvenamosioms arba biurų patalpoms šildyti. Jos skirtos nuolatiniam šildymui, todėl netinkamos ten kur reikalinga momentinė šiluma ar zoninis šildymas. 

Lauko terasos šildytuvas – kokį rinktis?

Atėjo šaltas lietuviškas pavasaris, tačiau terasoje pavakorite labai norisi, nors oras tam vis dar ne pats tinkamiausias. Infra lauko šildytuvai gali būti sprendimas Jūsų terasai.

Infra šildymas PRIEŠ konvekcinį šildymą

Nors interneto platybėse galima rasti daugybę konvekcinio ir infra šildymo palyginimų, iš tiesų šie du šildymo būdai tokie skirtingi, kad jų tiesiog negalima lyginti tarpusavyje. Vis dėlto skirtumus žinoti būtina. Spindulinis šildymas ypatingas tuo, kad šildomi objektai esantys patalpoje, o nuo jų įšildytų paviršių šiluma pasklinda ir ore. Tuo tarpu konvekciniai šildytuvai šildo tik orą ko pasekoje šiluma lengvai prarandama atsiradus skersvėjui ar esant prastai šiluminei varžai. 

Infra šildymo sprendimų palyginimas

Šildymas infraraudonaisiais spinduliais priklauso nuo pasirinkto šildytuvo tipo. Dažnai išgirdę apie infra šildymą žmonės galvoja, jog tai gana siaura sritis. Iš tiesų šildymas infraraudonaisisiais spinduliais gali būti įvairus. Palyginsime du šildymo būdus infraraudonaisiais spinduliais. 

Skirtingi eterinių aliejų aromatai skirtingiems poreikiams

 Vaikų kambarys
Rekomenduojamas mišinys vaikų kambariui po vieną lašą pelargonijos, mandarino, levandos ir kvapiojo šalavijo į 30 ml vandens. Toks mišinys gaivus, energizuojantis, tačiau ir neapsunkinantis jei staiga apimtų snaudulys.
 

Eterinių aliejų garinimas namuose

 Kai kvepinate savo erdvę eteriniais aliejais, kvėpuojate gaiviu, švariu ir net gydančiu oru. Kvapais sukuriate tam tikrą kvapų dekoraciją (tyrimais įrodyta, jog kvapai gali paveikti emocijas, sustiprinti ar prislopinti prisiminimus, jausmus.)

Kaip veikia infra šildymas trumpai

  Įsivaizduokite aplinkui lietuviška žiema, šalta ir drėgna. Dabar sėdite terasoje priešais saulę. Džiaugiatės jus supančia šiluma. Tuo pačiu metu – oro temperatūra žema – todėl šalta. Tai įmanoma saulės dėka, kuri skleidžia infraraudonuosius spindulius. Kai infraraudonieji spinduliai paliečia paviršių, šilumos pavidalu išskiriama energija.

Oro sausintuvo / Drėgmės surinkėjo Simple DD122 pranašumai

 Nusprendėte jog jums reikia oro sausintuvo – tačiau pasirinkimas labai didelis, todėl dažnai yra labai sunku apsispręsti. Simple DD122 yra sprendimas jums dėl keleto priežasčių:

Būdai panaudoti Soldo 1300W

Lietuvoje pagamintas ir sertifikuotas Soldo 1300W šildytuvas - gali būti unikalus šildymo sprendimas būtent Jums. Pateikiame keletą pavyzdžių kur efektyviausiai panaudoti infraraudonųjų spindulių šildytuvą Soldo 1300W

Dažniausiai užduodami klausimai apie infra šildymą.

Kyla klausimų? - Čia rasite atsakymus!

Kaip kovoti su pelėsiu?

 Jei problema egzistuoja Jūsų namuose yra keletas paprastų požymių: užėjus namo iš lauko jausmas lyg būtumėte pirtyje, labai rasoja langai, kondensatas kaupiasi ant sienų, langų. Susidaro pelėsis ar grybelis ant sienų, jaučiate nemalonų pelėsio kvapą. Atsiradus nors vienam iš šių požymių, pirmiausia siūlome įsigyti oro drėgmės lygio matuoklį (galima nusipirkti daugelyje buities prekių parduotuvių) ir pamatuoti namuose esamą drėgmę. Stebėkite oro drėgmės lygį ir atkreipkite dėmesį kada jos lygis kyla. Jeigu Jūsų buto ar namo santykinė oro drėgmė mažiau nei 40 proc. – vadinasi oras per sausas, 40-50 proc.- viskas gerai ir nieko nereikia daryti, 60 proc. – nedidelė perteklinė drėgmė, 70 -80 proc. – egzistuoja perteklinės drėgmės problema, 90 ir daugiau proc. – skubiai reikia imtis priemonių perteklinės drėgmės problemos sprendimui. 

Kategorija Apie infra šildymą

Dažniausiai namuose ar darbe yra tam tikros vietos, kuriose praleidžiame daugiau laiko, lyginant su kitomis patalpoje esančiomis erdvėmis. Tokioms vietoms teikiamas išskirtinis dėmesys – jos turi būti jaukios, praktiškos, šiltos. Šis straipsnis supažindina su pagrindiniais aspektais, susijusiais su komfortabilios šilumos kūrimu Jūsų pasirinktoje aplinkoje.

EFEKTYVUS GAMYBINIŲ PATALPŲ, GARAŽŲ, PLOVYKLŲ IR KITŲ ERDVIŲ ŠILDYMAS

Pramonės sektoriuje infraraudonieji spinduliai turi platų panaudojimo spektrą, apimantį ne tik šildymą, bet ir džiovinimo ar kietinimo procesus. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra pranašesni už įprastus konvekcinius šildytuvus.  

Kaip išsirinkti oro sausintuvą?

Per didelis oro drėgmės lygis gali tapti nepageidaujama problema – dėl drėgmės kaupiasi pelėsis, grybelis ir kiti mikroorganizmai, kuriems dauginantis gali išsivystyti alergijos, kvėpavimo takų ligos, įvairūs uždegimai. 

Kodėl Jums reikia drėgmės surinkėjo?

Efektyvus oro sausinimas yra reikalingas ne tik akivaizdžiai drėgnose vietose, tokiose kaip statybvietės, baseinai, pirtys, bet ir gyvenamajame būste. Kad ir kokioje pasaulio vietoje gyventumėte oras lauke niekuomet neišsausėja, o to padarinys - drėgnas oras namuose. Prie oro drėgmės vidaus patalpose prisideda ne tik lauko sąlygos, bet ir kiti faktoriai – žmonių prakaitavimas, garai kylantys gaminant maistą, maudantis, džiūstant drabužiams ir t.t. 

Oro sausintuvų pagrindai

Vakarinė Lietuvos pakrantė yra skalaujama Baltijos jūros, kuri lemia santykinai drėgną orą visoje šalyje. Vidutinis oro drėgnumas Lietuvoje siekia net 80%. Nors uždaroje patalpoje drėgmės lygis ne visada priklauso nuo bendrų vietovės oro parametrų, dažnai oro drėgmė iš lauko persikelia į namus.