Skirtingi eterinių aliejų aromatai skirtingiems poreikiams

Skirtingi eterinių aliejų aromatai skirtingiems poreikiams

 Vaikų kambarys
Rekomenduojamas mišinys vaikų kambariui po vieną lašą pelargonijos, mandarino, levandos ir kvapiojo šalavijo į 30 ml vandens. Toks mišinys gaivus, energizuojantis, tačiau ir neapsunkinantis jei staiga apimtų snaudulys.
 

 Miegamasis
Sukurti jaukumo padės šis receptas: 2 lašai bergamotės + 3 lašai citrinos + 2 lašai pelargonijos + 5 lašai muskatinio šalavijo + 1 lašas cinamono į 50 ml vandens. Pilkite į garinimo lempą po 10-20ml priklausomai nuo garintuvo dydžio. Prisiminkite, kad reikėtų garinti 10min su 20-30 minučių tarpais, kad kvapas nebūtų per aštrus. Šis derinys, atpalaiduos, tačiau tikrai neužmigdys. Tinkamas tiek poilsiui su knyga, tiek mėgavimuisi dviese.
Darbo aplinka
Citrusiniai vaisiai, ypač greipfrutas aktyvina kkraujotaką, išlaisvina energiją. Taip pat geram darbui, konfliktams malšinti labai tinka spygliuočių eteriniai aliejai – pušies, kadagio aromatai.
Virtuvė
Geriausiai kvapus naikina Levandos eterinis aliejus, taip pat Pelargonijos aromatas, jis atbaido nepageidaujamus vabzdžius. Jei mėgstate egzotiką – cinamonas taip pat naikina pašalinius kvapus.
Ligonio palatoje / kambaryje
Tokiu atveju geriausiai derės eukalipto, pipirmėtės, citrinos ar kitų citrusinių vaisių eterinių aliejų derinimas tarpusavyje. Jei norite atskiratyti slogos, palengvinti kvėpavimą maišykite daugiau eukalipto ir pipirmėtės eterinių aliejų. Jei reikalingas raminantis, poilsį lengvinantis aromatas rinkitės eukaliptą derintą su vaisių, citrusinių vaisių kvapais. Profilaktikai norint apsisaugoti nuoligų tinkamas gvazdiko, pušies kitų lapuočių ir spygliučių eterinių alijeų aromatai.