Termoreguliatoriai

 • Šildymo sezono metu nemenką dalį šeimos ar įmonės biudžeto sudaro išlaidos šildymui. Todėl kyla klausimas – kaip sumažinti išlaidas šildymui? Ten, kur yra galimybė patiems valdyti namų/būsto/patalpų šildymą, geriausia išeitis – įsigyti termostatą (termoreguliatorių). Termostatas (termoreguliatorius) ne tik padės sumažinti išlaidas šildymui, bet ir leis lengvai pasirinkti būtent Jums komfortišką oro temperatūrą. Termostatas (termoreguliatorius) valdo šildymo įrenginį ar visą sistemą (padeda palaikyti norimą temperatūrą): kai temperatūrą nukrenta, jis įjungia šildymo prietaisą (-us), kai yra pasiekiama norima temperatūra, jis išjungia šildymo prietaisą (-us).
  Renkantis termostatą (termoreguliatorių) svarbu atkreipti dėmesį į savo poreikius ir pasirinkti tinkamiausią variantą. Yra šios termostatų (termoreguliatorių) rūšys:
  • Neprogramuojami
  • Programuojami
  • Bevieliai
  • Centralės
  • Valdymo įrenginiai
  • Termostatinės galvos
  • Kiti (laikmačiai, jutikliai, retransliatoriai ir kt.)
  Neprogramuojami termostatai (termoreguliatoriai) tiesiog nuolatos palaiko norimą patalpos temperatūrą. Programuojami termostatai (termoreguliatoriai) gali palaikyti skirtingą nustatytą temperatūrą tam tikru laiku. Yra savaitiniai ar dieniniai režimai. Programuojami termostatai (termoreguliatoriai) gali sutaupyti dar daugiau elektros energijos sąnaudų, nes, pavyzdžiui, nakties metu automatiškai sumažins patalpos temperatūrą, o atsibusti jau bus galima prie didesnės. Arba nakties metu biure, kuomet nėra darbuotojų, visai nebūtina laikyti komfortiškos temperatūros, tačiau ateiti ryte vėl norėsis į šiltą ir jaukią patalpą, tai reguliuoja – programuojami termostatai (termoreguliatoriai).
  Taip pat termostatai (termoreguliatoriai) gali būti skirstomi pagal pajungimą: gali būti tik konkrečiam prietaiso modeliui sukurti termostatai (termoreguliatoriai), gali būti kištukiniai (prietaisas jungiamas kištuku), sieniniai (virštinkiniai, potinkiniai) – šie su prietaisu sujungiami laidu, bevieliai.