Akumuliacinės talpos

 •  Akumuliacinės talpos yra šildymo sistemos dalis, kuri yra skirta kaupti šilumos pertekliui arba šilumos deficitui kompensuoti (atiduoti šilumą atgal į sistemą).
  Akumuliacinių talpų paskirtis yra sumažinti kuro įkrovimų skaičių ir sutolyginti patalpų šildymą (kad būtų išvengta didelių temperatūros svyravimų).
  Katilinių su akumuliacinėmis talpomis privalumai: patogesnis eksploatavimas (retesni įkrovimai), saugumas (sistema neužverda), komfortas (mažesnė temperatūros svyravimo amplitudė), didesnis sistemos naudingumo koeficientas (sutaupoma kuro). Akumuliacinių talpų įsigijimas turi kelis trūkumas: reikia iki 2 kartų galingesnio katilo, užima nemažai vietos, nepigus papildomas prietaisas prie šildymo sistemos (nereikia pamiršti, kad tai yra ilgalaikė investicija).
  Akumuliacinės talpos dydis yra parenkamas atsižvelgiant į katilo galią, planuojamų pakūrimų per dieną skaičių, šildymo sistemos tipą (radiatorinė sistema, grindinis šildymas, kombinuotas šildymas ir pan.).
  Akumuliacinės talpos gali būti su šilumokaičiu ar be jo. Šilumokaitis suteikia galimybę ne tik vandenį papildomai pašildyti elektra, bet ir akumuliacinę talpą pajungti prie saulės ar kitokio kolektoriaus.
   

  Prekių nėra.